AZ ÚR LELKE
Az Úr Lelke,
Istennek Lelke, Atya, Fiú és Szentlélek, Szentháromság,
Szeplőtelen Szűz,
angyalok, arkangyalok és a mennyország szentjei, szálljatok rám.
Olvassz fel engem,
Uram,
alakíts, tölts el
magaddal, rendelkezz velem.
Űzd távol tőlem a
gonosz minden erejét, semmisítsd meg, zúzd össze,
hogy jó lehessek és
jót tehessek.
Űzd el tőlem az
ördögi bajokat, a boszorkányságokat,
a fekete mágiát, a fekete miséket, a
varázslatokat,
a megkötéseket, az
átkokat, a szemmel verést;
az ördögi
zaklatásokat, az ördögi megszállottságot,
az ördögi lidércnyomásokat; mindazt,
ami rossz,
bűn, irigység, féltékenység, álnokság;
a testi, lelki, erkölcsi,
szellemi, ördögi betegségeket.
Égesd el mindezeket
a bajokat a pokolban,
hogy ne érinthessenek többé engem se
és egyetlen
teremtményt se a földön.
A mindenható Isten
erejével,
a megváltó Jézus
Krisztus nevében,
a Szeplőtelen Szűz
közbenjárása által minden tisztátalan léleknek,
minden engem zaklató
jelenlétnek elrendelve és parancsolva legyen,
hogy azonnal hagyjanak el, végleg
távozzanak és menjenek az örök pokolba,
Szent Mihály
arkangyal, Szent Gábriel, Szent Rafael és őrangyalaink által megbilincselve,
a legszentebb
Szeplőtelen Szűz sarka által eltiporva.
